iQPARK Liberec

iQPARK je prvním vědecko-technickým parkem v České republice. Již v roce 2004 jsme se podíleli na vybavení jeho prostor interaktivními exponáty, které vzdělávají a baví najednou. A spolupráce na vývoji a výrobě nových zábavně-vzdělávacích prvků trvá dodnes.

Mimo stálé expozice jsme pro iQPARK vyrobili také tři putovní výstavy, které kolují po různých místech ČR, kde přibližují vědu lidem a probouzí zájem o svět kolem nás. Dívejte, co o "putovkách" říká jejich dlouholetý produkční.

Bohuš Blecha, produkční putovních výstav (do 2016), iQPARK

"Putovní výstavy byly úspěšně vystavovány od Aše po Nitru, na některá místa se vícekrát vracely (Muzeum Karlovy Vary, Novoměstská radnice Praha, Oblastní muzeum Olomouc, Černá louka Ostrava, Muzeum Vysoké Mýto, Oblastní muzeum Zlín...) a všemi vystavujícími nadšeně chváleny pro velký zájem škol a veřejnosti. Rekordmanem  v návštěvnosti bylo Oblastní muzeum Olomouc s 11 200 návštěvníky za osm týdnů. Toto většina muzeí, galerií a kulturních středisek nepoznala. O finančním efektu výstav se zmiňovali vystavující též v superlativech.

Velkou zásluhu na těchto úspěších má též jeden z hlavních výrobců exponátů, LabyrintIE, který s ochotou a konstruktérským zápalem musel řešit mnohdy nelehké požadavky iQparku. Důraz je kladen především na odolnost a výrazný design. Mottem našich interaktivních výstav bylo: 'Exponátů se dotýkati přikázáno'. Každý z exponátů byl vystaven statisícům doteků, úderů i úmyslným snahám o poškození. Soubor exponátů jednotlivých výstav musel zaujmout svou neotřelou konstrukcí, použitým materiálem a barevností."

Zpět na přehled referencí Mám dotaz

Mám dotaz

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: